Razvan Preda

Consultant imobiliar

Vânzare

4 camere | 92 m²

4 camere I 100 mp I NorthLight I parter I parcare

Bucuresti-Ilfov / Stefanestii De Jos
170.000 €

Rată estimată

3.852 Lei/lună

Avans (15%)

133.365 lei

Perioada împrumutului

30 ani

Specificații

Preț negociabil Nu

Nu include TVA Da

Suprafața utilă 92 m²

Număr camere 4

Tip imobil Bloc apartamente

Compartimentare Decomandat

Număr Băi 2

Etaj Parter

Niveluri imobil 3

An finalizare construcție 2019

Confort 1

Numărul de locuri de parcare 1

Ansamblu Rezidențial Nu

Posibilitate parcare Da

Stare proprietate Bună

Tip tranzacție Vânzare

Tip vânzător Companie

Apartament cu 4 camere în NorthLight, lângă Cosmopolis – spațios, modern și deja închiriat

Există proprietăți care oferă confort pentru locuire și există proprietăți care pot reprezenta și o investiție interesantă. Acest apartament din complexul NorthLight, situat în imediata apropiere de Cosmopolis, le îmbină pe ambele.

Amplasat într-un imobil construit în 2019, cu regim redus de înălțime (P+3), apartamentul se află la parter și oferă o suprafață utilă de 94 mp, completată de un balcon de 6,4 mp. Spațiul a fost recompartimentat inteligent din 3 în 4 camere, oferind mai multă flexibilitate pentru o familie sau pentru cei care au nevoie de un birou separat. În același timp, compartimentarea a fost realizată cu pereți din rigips, astfel încât apartamentul poate fi readus cu ușurință la configurația inițială de 3 camere, dacă viitorul proprietar își dorește acest lucru.

Locuința a fost renovată în 2025 și se prezintă într-o stare foarte bună. În prezent este închiriată pentru 800 euro/lună, contractul fiind valabil până în luna noiembrie, cu posibilitatea de prelungire. Acest aspect poate reprezenta un avantaj pentru cei care caută o proprietate cu venit imediat din chirie.

În preț este inclus și un loc de parcare, iar locatarii complexului beneficiază de facilități apreciate în viața de zi cu zi, precum piscină și acces către zona lacului, oferind un cadru plăcut pentru relaxare.

Dacă sunteți în căutarea unui apartament spațios, într-un complex modern, aproape de Cosmopolis, fie pentru locuire, fie pentru investiție, această proprietate merită văzută.

Rezumat:

-Apartament cu 4 camere (recompartimentat din 3 camere)
-Complex NorthLight, lângă Cosmopolis
-Bloc construit în 2019
-Regim de înălțime: P+3
-Situat la parter
-94 mp utili
-Balcon de 6,4 mp
-Renovat în 2025
-Compartimentare realizată cu pereți din rigips, cu posibilitatea revenirii la 3 camere
-Închiriat în prezent cu 800 €/lună
-Contract de închiriere valabil până în noiembrie, cu posibilitate de prelungire
-1 loc de parcare inclus în preț
-Complex cu piscină și deschidere către lac
-Potrivit atât pentru locuire, cât și pentru investiție
 PRET: 170.000 Euro + TVA 21% (parcare inclusa)

O locuință bine compartimentată, într-un complex modern și cu facilități apreciate, care oferă atât confort pentru viitorii proprietari, cât și potențial investițional prin chiria deja existentă. Contactați-mă pentru mai multe informații sau pentru a programa o vizionare.

Solicită vizionarea proprietății

Alege o zi disponibilă

10 Iulie
11 Iulie
12 Iulie
13 Iulie

Alege un interval orar

8:00 - 12:00
12:00 - 15:00
15:00 - 18:00
18:00 - 21:00

Următoarele date de contact oferite de tine vor fi accesibile proprietarului:

Locație

Contactează utilizatorul

ID: 4210476

4 camere I 100 mp I NorthLight I parter I parcare

4 camere | 92 m² | Bucuresti-Ilfov / Stefanestii De Jos

170.000 €


Află cât poți împrumuta pentru locuința dorită. Calculator credit ipotecar.

Simulare orientativă cu cea mai bună dobândă din piață

€100.000
Introdu prețul anunțului (EUR)
15% · €15.000
15%75%
30 ani
5 ani30 ani
Rată lunară estimată
RON / lună
Sumă împrumutată
Avans necesar · RON
Dobândă folosită% / an